馃崜Ogrodowe spotkania z ksi膮偶k膮, czyli jak 艣wi臋towali艣my XXII Og贸lnopolski Tydzie艅 Czytania Dzieciom 馃崜


To ju偶 tydzie艅 po, a my nie mia艂y艣my czasu nawet zmontowa膰 niekt贸rych naszych dzia艂a艅... Niestety, akcja "podr臋czniki" oraz tygodniowa nieobecno艣膰 jednej z nas nie pomaga...

Ale chocia偶 kr贸tko o tym, co si臋 dzia艂o.

馃崜1 czerwca

Zacz臋艂o si臋 nietypowo, bo... w szkole nie by艂o NIKOGO. Wszystkie dzieci i starsze, i m艂odsze, 艣wi臋towa艂y Dzie艅 Dziecka w kinie.

By艂y艣my jednak przygotowane 馃槈 i w tym dniu zaprosi艂y艣my filmowo do czytania cioci Jadzi. A przy okazji wraz z Oliwi膮 (kt贸ra fragmenty "Cioci Jadzi" zna na pami臋膰!) pojecha艂y艣my do RIO 馃槈

TU LINK DO SHORTA

馃崜2 czerwca

R贸wnie偶 zacz臋艂o si臋 niefortunnie, poniewa偶 w planach by艂o czytanie w ogrodzie - mamy bowiem pi臋kny, pachn膮cy przybiblioteczny ogr贸dek, a trakcie tworzenia jest r贸wnie偶 ogr贸d deszczowy (ale to opowie艣膰 na inn膮 okazj臋).

Niestety pogoda nie dopisa艂a, zatem trzeba by艂o "zasadzi膰" ogr贸d w bibliotece 馃槈 Powsta艂y pi臋kne ogrodowo-czytelnicze fotoramki i sesja fotograficzna: najpierw w bibliotece, a potem, gdy si臋 rozpogodzi艂o - w ogrodzie!





Ca艂y dzie艅 przygrywa艂 nam gramofon w ramach akcji "ogrodowe vinyLOVE" - a s艂uchali艣my klasycznych kawa艂k贸w z ogrodowymi motywami: "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Wyspa, drzewo, zamek", "Pami臋tajcie o ogrodach", "Opr贸cz b艂臋kitnego nieba" itd.

Po po艂udniu odwiedzili nas tak偶e studenci geografii UAM w Poznaniu, kt贸rym opowiada艂y艣my o naszych czytelniczo-przyrodniczych poczynaniach 馃槈


馃崜3 - 4 czerwca

To by艂 weekend, wiec uczniowie czytali z rodzicami w domu.

Zach臋ca艂y艣my tak偶e do s艂uchania naszych podcast贸w, bo pierwsze jego odcinki s膮 wybitnie "ogrodowe": dotycz膮 wody, czyli naszego ogrodu deszczowego oraz ptak贸w, czyli naszych ogrodowych go艣ci.

TU LINK DO SPOTIFY PA艃 Z BIBLIOTEKI

馃崜5 czerwca

Odby艂y si臋 warsztaty dla klas pierwszych i czwartych. Przewodnim tematem obu by艂 "ogrodowy"  wiersz Jana Twardowskiego "Mr贸wko wa偶ko biedronko".

W klasach pierwszych pracowali艣my nad ksi膮偶kowo-ogrodowym leporello - powsta艂y przepi臋kne prace!!!



Klasy czwarte stworzy艂y do wiersza niesamowit膮 animacj臋 (technik膮 poklatkow膮) - od A do Z wykonan膮 przez nich (przygotowanie rysunkowych bohater贸w, wykonanie klatek filmowych, nagranie, czytanie...).



馃崜6 czerwca

Czeka艂y na nas...

...interaktywne zadania...

...o literackich ogrodach...

 

... oraz Papciu Chmielu (w zwi膮zku z rocznic膮 urodzin i sugesti膮 CPCD)....

... a w bibliotece truskawki oraz mi臋ta i melisa. Truskawki rozesz艂y si臋 w 2 minuty, pachn膮ca herbata tak偶e w kilka chwil.


馃崜7 czerwca

Pracowali艣my nad "dziurawym komiksem" do ksi膮偶ek "Tajemniczy ogr贸d" (a jak偶e!) oraz fantastycznych "Dzieci z Bullerbyn", kt贸re z zabaw膮 na dworze i ogrodzie maj膮 wiele wsp贸lnego, a w dodatku znajduj膮 si臋 na "z艂otej li艣cie ksi膮偶ek dla dzieci" fundacji CPCD.



馃崜Opr贸cz tego codziennie na 3 lekcji czytali艣my w klasach z naszymi nauczycielami. Panie z biblioteki sprytnie podsuwa艂y mnie popularn膮 w naszej bibliotece, a wart膮 przeczytania, literatur臋 - np. ksi膮偶ki Marcina Szczygielskiego czy Doroty Terakowskiej.

A wolny czas sp臋dzali艣my w ogrodzie - nie tylko na czytaniu! 馃槈







By艂o bardzo kolorowo, rado艣nie, tw贸rczo!馃崜

A jak u Was?
Justyna i Monika


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciekawe narz臋dzia TiK cz. 1 Poka偶 to oryginalnie! - GENERATORY NAPIS脫W i TEKST脫W.

Mi臋dzy nami krzy偶贸wkami - krzy偶贸wki powt贸rkowe "Wpisz nazwisko autora" dla klas 1-3, 4-6 i 7-8!

To samo inaczej. SYNONIMY. Lekcja tak偶e do wys艂ania (odpowiedzi, prezentacje, karty pracy)